Достапни линкови

Клинтон со подршка за младите хомосексуалци


Државниот секретар на Соединетите држави Хилари Клинтон ги подржа малолетниците хомосексуалци кои се честа мета на насилници поради својата сексуална определба и ги повика да истраат и да побараат помош. Клинтон изјави дека е растажена од неодамнешното самоубиство на еден млад Американец кого го малтретирале оти е хомосекуалец. Државниот секретар изјави дека е благодарна на придонесот кој го даваат лезбејките, хомосексуалците, бисексуалците и трансексуалците кои работат во Стејт департментот
XS
SM
MD
LG