Достапни линкови

Студент одговорен за безбедноста во најопасниот град во Мексико


Еден 20-годишен студент по криминологијата кој беше единствен кандидат за позицијата, е прогласен за началник на мексиканскиот град Гвадалупе Дистрито Бравос, кој е град со најголема стапка на насилство во Мексико. Студентот Марисол Валес Гарсија ја презеде одговорност за безбедноста во градот населен со 100 илјади луѓе и се наоѓа на границата со САД. Поранешниот градоначалник Исус Мануел Родригез Лара, беше убиен во јуни во неговиот дом во Сиудад Хуарес, откако доби смртни закани.
XS
SM
MD
LG