Достапни линкови

Русија - Заврши истрагата за смртта на полскиот претседател Качински


Русија соопшти дека ја заврши истрагата за уривањето на полскиот авион во Смоленск во западна Русија, кога загина полскиот претседател Лех Качински и уште 95 луѓе. Руските власти им го предадоа извештајот за истрагата на полските истражители. Полска има 60 дена да достави забелешки на истрагата пред документот да се објави во јавноста.
XS
SM
MD
LG