Достапни линкови

Доживотен затвор за саудиски принц во Лондон


Британскиот суд го осуди принцот Абдулазиз бин Насер ал Сауд на доживотен затвор поради убиство на еден од неговите слуги. Тој мора да одлежи најмалку 20 години пред да може да добие помилување.
XS
SM
MD
LG