Достапни линкови

Маргарет Тачер во болница


Поранешната британска премиерка Маргарет Тачер е во болница заради лекување од грип, јавија британските медиуми. Според извештаите, здрaвствената состојба на 85 годишната Тачер не била сериозна и се очекува за неколку дена таа да излезе од болница.
XS
SM
MD
LG