Достапни линкови

Британскиот воен буџет скратен за 8 отсто


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска го објави кратењето на воениот буџет на земјата, во обид да го намали државниот долг. Воениот буџет се намалува за 8 отсто. Поради кратењето, околу 25 илјади цивили што работат во армијата ќе останат без работа. Нема да се крати буџетот на британската војска во Авганистан.
XS
SM
MD
LG