Достапни линкови

Ревизија на приватните банки во Авганистан


Авганистанската влада нареди ревизија во сите приватни банки во земјата по корупцискиот скандал што речиси ја уништи најголемата приватна банка во земјата Кабулска банка. Не се соопшуваат повеќе детали.
XS
SM
MD
LG