Достапни линкови

Нови судири во Пакистан, 11 мртви


Најмалку 11 луѓе загинаа, а неколку други се повредени во најновите насилства во градот Карачи на југот на Пакистан. Во политичките насилства во земјата во изминативе неколку дена загинаа околу 50 луѓе.
XS
SM
MD
LG