Достапни линкови

Филип Гордон - Европа не е комплетна без Западен Балкан


Европа нема да биде комплетна се додека сите земји од Западен Балкан не станат членки на Европската унија. Ова го изјави помошникот на американскиот државен секретар Филип Гордон на предавање во школатa за меѓународни студии на универзитетот Џонс Хопкинс.
XS
SM
MD
LG