Достапни линкови

Нова потерница за чеченскиот бунтовнички лидер Закајев


Русија издаде нова меѓународна потерница по чеченскиот борец за независност Ахмад Закајев. Новата потерница е поради нови докази за злосторства и промени во законодавството, соопшти обвинителството.
Закајев, кој има политички азил во Велика Британија, е обвинет за тероризам во Русија.
XS
SM
MD
LG