Достапни линкови

Разнесена куќата на ирачки полициски командант


Куќата на ирачки полициски командант во градот Тикрит е уништена во експлозија на бомба, при што загинале четворица членови на неговото семејство. Полицискиот функционер и неколку други луѓе се повредени.
XS
SM
MD
LG