Достапни линкови

Медведев ќе присуствува на Самитот на НАТО во Лисабон


Рускиот претседател Дмитриј Медведев соопшти дека ја прифатил поканата да присуствува на самитот на НАТО во Лисабон, наредниот месец. Ова тој го изјави во градот Довил во Франција, каде што учествуваше на самит со францускиот претседател Николас Саркози и германската канцеларка Ангела Меркел. Тие разговараа за безбедносна соработка.
XS
SM
MD
LG