Достапни линкови

Франција ќе ги менува законите за слобода на движење


Шефицата за правда на Европската Унија, Вивиен Ридинг денеска ќе ја повлече тужбата против Франција во врска со протерувањето на Ромите откако Париз најавил измени во законите за слободата на движење, е соопштено во Брисел. Ридинг оцени дека Франција дала гаранции оти ќе ја прилагоди домашната легислатива со онаа на Европската Унија за слободата на движење.
XS
SM
MD
LG