Достапни линкови

Велика Британија останува воена велесила


Британскиот премиер Дејвид Камерун му дал гаранции на американскиот претседател Барак Обама дека Велика Британија ќе остане моќен воен сојузник и оти ќе ги исполнува своите обврски во НАТО. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон во минатата недела изрази загриженост од намерите за кратење на воениот буџет на Велика Британија.
XS
SM
MD
LG