Достапни линкови

Безбедносна соработка меѓу Франција, Русија и Германија


Потенцијалната безбедносна соработка се очекува да биде главна тема на дискусија меѓу лидерите на Франција Германија и Русија. Францускиот претседател Николас Саркози, неговиот руски колега Димитриј Медведев и германскиот канцелар Ангела Меркел вчера се сретнаа во францускиот град Довул. Се очекува дека Саркози и Меркел со Медведев денеска да дискутираат за можно поставување на антиракетен систем во земјите членки на НАТО.
XS
SM
MD
LG