Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и локалната појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура се движи од 11 до 15, а дневната од 13 до 19 степени. Во Скопје слично време, со температура до 17 степени.
XS
SM
MD
LG