Достапни линкови

Медведев ги одликуваше руските шпиони уапсени во САД


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ги одликуваше десеттемина руски шпиони што беа уапсени во САД, а потоа и разменети за американски шпиони уапсени во Русија. Нема телевизски снимки од настанот.
XS
SM
MD
LG