Достапни линкови

Поништено гласањето на 10 отсто од избирачките места во Авганистан


Авганистанските изборни власти соопштија дека го поништиле гласањето од минатомесечните избори на 571 избирачко место. Не се соопштува колку гласови се поништени.
На изборите се гласаше на 5510 гласачки места.
Изборната комисија го одложи за во среда соопштувањето на прелиминарните резултати, за да има време да даде точна проценка дали и на кои места ќе има прегласување.
XS
SM
MD
LG