Достапни линкови

Луксузната стока во 2010 се продава над очекувањата


Секторот на луксузната стока се опоравува побрзо од очекувањата, благодарејки на богатите американци кои ја дополнуваат гардеробата по едногодишното само одрекување и ново печените кинески богаташи. Според денеска објавената студија во Милано, продажбата на луксузна стока во светот пораснала за 10 насто по катастрофалната 2009 кога паднала за 8 проценти.
XS
SM
MD
LG