Достапни линкови

Во напад врз контролен пункт во Хелманд загинаа 8 обезбедувачи


Талибански милитанти нападнале безбедносен пункт во авганистанската провинција Хелманд и убиле 8 припадници на приватна авганистанска фирма за обезбедување, двајца раниле а во престрелките загинал и еден напаѓач. Тие обезбедувале изградба на пруга од Лашкаргах до регионот Сангин.
XS
SM
MD
LG