Достапни линкови

Алави-Иран е виновен за дестабилизација на Блискиот Исток


Поранешниот ирачки премиер Ијад Алави го обвини Иран дека се обидува да го опустоши целиот Блиски исток. Според него регионот е жртва на екстремистичките групи ,кои се финансирани од страна на Техеран и побара од Иран да престане да се меша во политиката на Ирак.
XS
SM
MD
LG