Достапни линкови

Булатовиќ сакал преговори со Хаг за предавање на Младиќ


Српскиот обвинител за воени злостроства Владимир Вукчевиќ изјави дека поранешниот директор на српската Агенција за безбедност и информации, Раде Булатовиќ, на обвинителството за воени злосторства на Хаг му предлагал преговори за предавање на Ратко Младиќ во 2006 година, пред воопшто да биде формирана екипата за соработка со трибуналот. Но според Вукчевиќ неговите планови пропаднале поради тогашниот премиер Воислав Коштуница.
XS
SM
MD
LG