Достапни линкови

Ирачкиот премиер во посета на Јордан


Јорданскиот крал Абдула Втори денеска се сретна со ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи кој е во посета на Аман. Малиќи е на турнеја на Блискиот Исток каде што бара подршка по неубедливата победа на ирачките избори.
Ирачката влада соопшти дека двајцата државници разговарале за развојот на економските и безбедносни врски.
XS
SM
MD
LG