Достапни линкови

Руско-индиски воени вежби на Хималаите


Руски и индиски војници учествуваат во заеднички антитерористички вежби во подножјето на Хималаите во североисточна Индија. Војниците симулираат потрага по терористи на тежок терен.
Ова е трета заедничка воена вежба на Русија и на Индија.
XS
SM
MD
LG