Достапни линкови

Саудиска Арабија бара полабави врски на Сирија со Иран


Се очекува односите меѓу Сирија и Иран да бидат тема на разговор меѓу саудискиот крал Абдула и сирискиот претседател Башар Ал Асад. Саудиска Арабија се обидува да ја убеди Сирија да ги олабави врските со Иран и повеќе да води „арапски-фокусирана“ надворешна политика.
XS
SM
MD
LG