Достапни линкови

Ахмадинеџад - Светот нема избор, освен да преговара со Иран


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад изјави дека светските сили немаат друг избор, освен да преговараат со Иран за контроверзната нуклеарна програма. Европската унија предложи, разговорите меѓу Иран од една и САД, Велика Британија, Русија, Кина, Франција и Германија од друга страна, да се одржат од 15 до 18 ноември во Виена.
XS
SM
MD
LG