Достапни линкови

Проблеми со испораката на гас од Иран кон Турција


Иран ја прекина испораката на природен гас кон Турција поради технички причини. Властите велат дека вршат поправки и дека испораката на гас ќе продолжи наскоро, но не прецизираат кога точно.
Иран е втор најголем извозник на гас во Турција, по Русија.
XS
SM
MD
LG