Достапни линкови

Кличко ја одбрани боксерската шампионска титула


Украинскиот боксер Виталиј Кличко ја одбрани титулата Светски боксерски шампион во тешка категорија во верзијата ВБЦ. Кличко, по 12 рунди, го победи на поени американскиот предизвикувач Шенон Бригс. Мечот се одржа во Хамбург.
XS
SM
MD
LG