Достапни линкови

Одложени израелско-палестински мировни разговори


Одложен е планираниот самит во Париз на кој требаше да се разговара за мир на Блискиот Исток. Не е прецизирано дали и кога ќе се одржи средбата на која требаше да присуствуваат израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, палестинскиот претседател Махмуд Абас и египетскиот претседател Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG