Достапни линкови

Стампедо во хиндуистички храм во Индија


Најмалку 10 луѓе загинаа во човечко стампедо во еден верски храм во северна Индија. Во храмот имало околу 20 илјади верници што и се молеле на божицата Дурга на последниот ден од хиндуистичкиот фестивал Навратри.
Тројца луѓе се повредени во несреќата.
XS
SM
MD
LG