Достапни линкови

Средба Светски сили-Иран во ноември


Шефицата за заедничка надворешна и безбедносна политика на ЕУ Кетрин Ештон предложи, кон средината на наредниот месец, повторно да се закаже средба меѓу светските сили и Иран за контроверзната иранска нуклеарна програма. Разговорите долго време се блокирани.
Техеран начелно се согласил за средба во Виена во ноември.
XS
SM
MD
LG