Достапни линкови

Политика: над 200 илјади евра за српските хулигани


Белградскиот весник ,,Политика,, во денешното издание пишува дека над 200 илјади евра биле платени за над 60 хулигани, односно за организацијата, патот и предизвикувањето нереди на фудбалскиот натпревар меѓу Италија и Србија во Џенова. Повикувајќи се на извори во истрагата, весникот наведува дека парите биле од еден криминален клан поврзан со убиства, насилништво и кражби на автомобили.
XS
SM
MD
LG