Достапни линкови

67 милиони долари казна за поранешен банкар во САД


Во Соединетите држави е изречена една од највисоките казни во врска со финасиската криза во таа земја. Поранешниот извршен директор на Кантривајд Фајненшал корпорацијата Амгело Мозило се согласи да плати над 67 милиони долари заради измама на инвеститорите.
XS
SM
MD
LG