Достапни линкови

Тачи го смени директорот на косовската полиција


Премиерот на Косово Хашим Тачи го смени генералниот директор на полицијата на Косово Бехар Селими. Во соопштението не се наведува причина за неговото сменување, но Тачи изјави дека го сменил поради давање политички изјави, без да прецизира за што станува збор.
XS
SM
MD
LG