Достапни линкови

Чиленските рудари пуштени дома


Триесет и еден од 33 та чилеански рудари кои по над два месеца минати на 700 метри под земјата се вратија во нивните домови. Докторите велат дека изненадувачки тие биле во добра здравствена состојба со оглед на фактот што толку долго време биле под земјата. Само еден од рударите имал пневмонија, додека другиот бил задржан на забарски третман.
XS
SM
MD
LG