Достапни линкови

Војници на БиХ во мисија во Авганистан


Од Тузла денеска е испратен првиот контингент војници на Босна и Херцеговина во мисијата ИСАФ во Авганистан. 45-мина боснаски доброволци ќе останат во Авганистан 6 месеци и тоа во провинцијата Хелманд и во составот на данските сили.
XS
SM
MD
LG