Достапни линкови

Нов градоначалник на Москва ќе биде човек на Путин


Сергеј Собјанин
Рускиот претседател Дмитриј Медведев соопшти дека го наименувал Сергеј Собјанин за нов градоначалник на Москва. Собјанин беше шеф на персоналот на рускиот премиер Владимир Путин и негов близок соработник.
XS
SM
MD
LG