Достапни линкови

Нападнат камион за НАТО во Пакистан


Во северо-западен Пакистан бил нападнат камион за снабдување на НАТО силите во Авганистан, при што биле убиени возачот и неговиот придружник, а камионит запален. До нападот доаѓа само неколку дена откако Пакистан повторно ја отвори границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG