Достапни линкови

Летонските војници уште една година во Авганистан


Летонскиот парламент го продолжи мандатот на своите војници распоредени во Авганистан за уште една година. Проруската левичарска опозиција гласаше против, велејќи дека земјата е во економска криза.
Во Авганистан има 175 летонски војници. Од 2003 до сега загинаа четворица Летонци.
XS
SM
MD
LG