Достапни линкови

Српските хулигани уапсени по враќањето од Италија


Српските власти соопштија дека уапсиле 19 српски навивачи што се враќале од Италија. Хулиганите биле упасени при влезот во Србија. Српските фудбалски навивачи предизвикаа прекин на завчерашниот квалификациски дуел со Италија во Џенова, дивееја по улиците на градот и се судрија со италијанската полиција.
Италијанската полиција претходно уапси 17 српски хулигани.
XS
SM
MD
LG