Достапни линкови

Штрајк на грчките железничари


Грчките железничари денеска ќе одржат 24 часовен штрајк поради најавената приватизација на државната компанија ОСЕ. Тоа, како што јавуваат агенциите, е дел од владините мерки за намалување на буџетскиот дефицит на државата.
XS
SM
MD
LG