Достапни линкови

Ахмадинеџад го подржува Либан против Изреал


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад изјави дека Иран го подржува Либан во спротиставувањето на насилството од Израел. Ахмадинеџад во Либан бил добро пречекан и од шиитските муслимани додека сунитите и христијаните се загрижени дека Иран и Хезболах сакаат да го вовлечат Либан во војна со Израел. Соединетите Американски држави ја оценија посетата на Ахмадинеџад на Либан како „провокативна“.
XS
SM
MD
LG