Достапни линкови

Чавез ќе купува тенкови од Русија


Венецуелскиот претседател Хуго Чавез денеска пристигна во Москва во обид за подобрување на билатералните односи. Се очекува Чавез на средбата со високите руски претставници да разговара за договор за развој на нуклеарна енергија, купување на руски тенкови и би-национална банка. Во изминативе три години Чавез од Русија купил оружје, воени авиони, против ракетни системи и тенкови во вредност 5 милијадри долари .
XS
SM
MD
LG