Достапни линкови

Крвав октомври за НАТО во Авганистан


Шестмина странски војници загинаа во три одделни напади во Авганистан. Овој месец е најкрвавиот за странските војници во таму. За неполни две недели во октомври загинаа 34 војници на НАТО во оваа земја.
XS
SM
MD
LG