Достапни линкови

18 загинати при експлозија во воена база во Иран


Иранските медиуми јавија дека најмалку 18 луѓе загинале при експлозија во воена база на иранската револуционерна гарда во северо-западен Иран. Според агенцијата ИРНА, експлозијата била предизвикана од пожар во магацинот за муниција. Инаку, во тој дел на Иран се чести нападите на курдските буновници, кои се противат на централната влада.
XS
SM
MD
LG