Достапни линкови

Се урна карго авион кај Кабул, 8-мина загинати


8 лица загинале при уривањето на карго авион во близина на авганистанскиот главен град Кабул. Не се соопштени причините за несреќата на авионот, кој летал од базата во Баграм и бил сопственост на компанија од Обединетите Арапаски Емирати.
XS
SM
MD
LG