Достапни линкови

Медведев со нов советник за човекови праваРускиот претседател Дмитриј Медведев го наименува адвокатот Михаил Федотов за советник за човекови права. Федотов изјави за Интерфакс дека ќе се фокусира врз реформите во полицијата и судството, како и врз правата на децата и семејството.
XS
SM
MD
LG