Достапни линкови

Времето ќе биде променливо, попладне со поинтензивен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежите ќе бидат попладне и во текот на ноќта, особено во западните и северните делови. Ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура се движи од шест до 11, а дневната ќе биде од 14 до 19 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Утринската температура се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 17 степени.
XS
SM
MD
LG