Достапни линкови

Се урна товарен авион во Авганистан


Се урна товарен авион во Авганистан. Авионот паднал во планините близу до главниот град Кабул. Леталото со 9-член екипаж носело набавки за силите на НАТО. Засега нема информации за бројот на жртви и за причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG