Достапни линкови

НАТО-хелихоптер во Авганистан погоден од бунтовничка ракета


НАТО соопшти дека експлозијата во воен хелихоптер во источен Авганистан во која загина еден човек, а осуммина беа повредени била предизвикана од бунтовничка ракета. НАТО соопштува дека ракетата била испукана веднаш откако хелихоптерот се приземјил.
XS
SM
MD
LG